Klik hier voor het nieuws archief

Daags na de 4-0 overwinning op het Spaanse Real Mallorca heeft sc Heerenveen de jaarlijkse open dag gehouden. In en rondom het Abe Lenstra Stadion waren er allerlei activiteiten georganiseerd, zo werd de selectie van de Friese eredivisionist gepresenteerd. Supportersclub FeanFan was eveneens volop present op het parkeerterrein aan de westzijde van het stadion. Aan het einde van de middag sprak Feanfan.nl met Calvin Jong-a-Pin en Geert Arend Roorda over hun bevindingen van deze open dag.
Circa tienduizend toeschouwers waren getuige van de open dag van sc Heerenveen. “Met wat beter weer waren er meer mensen geweest, denk ik”, oordeelde middenvelder Roorda. De opnieuw voor Jong Oranje opgeroepen Fries genoot van de aandacht van de duizenden supporters, met name de hoeveelheid jeugd dat op jacht naar handtekeningen ging. “Het is een dag voor de supporters en als we hun blij kunnen maken op een dag als deze is dat mooi.”
Na de presentatie in het stadion deelden de spelers en stafleden buiten nabij de Feansjop handtekeningen uit aan belangstellenden. Vele pennen en stiften nam men in de hand, toch was Roorda tevreden over de opzet hiervan. “Het ging vrij vlot”, sprak Roorda. Dat er voor de spelersgroep niet echt ruimte was om zich te begeven op het feestterrein maakte hem weinig uit. “Nee, we hebben gister al gespeeld en vandaag hard getraind. Dus het was wel goed. We hebben wel eens een presentatietraining voor het publiek gedaan en dat was nu niet, dat was jammer, maar dit was ook leuk. De presentatie was wel in het stadion, zoals hoort.”
Tijdens de presentatie kwam iedere speler vanaf de tribune naar een speciaal opgebouwde steiger. “Ik kreeg twee ballen mee om het publiek in te schieten. Dat was leuk. De presentatie was goed”, sloot Roorda af. Teamgenoot Jong-a-Pin sloot zich aan bij diens woorden. “Dat heeft wel wat. Je krijgt er een warm gevoel van”, vertelde de verdediger, die tegen Mallorca zestig minuten speelde als linksback. “Je loopt door de mensen heen, ze kunnen elkaar aanraken. Die energie neem je op.”
Jong-a-Pin was goed te spreken over de opzet van de open dag en de houding van de bezoekers. “Supporters waren erg enthousiast. We kregen een warm gevoel van die mensen.” Zelf genoot de vorig seizoen aan Vitesse verhuurde verdediger ook volop. “Allereerst is het een leuke productieve dag. Natuurlijk ben je wel twee of drie uur uur aan het handtekeningen uitdelen, mensen verwachten dat je aardig doet. Maar dat is geen probleem. Volgens mij hebben de supporters zich ook wel vermaakt.”
Net als Roorda maakte Jong-a-Pin er geen probleem van dat het programma hoofdzakelijk al was vastgelegd en dat er dus weinig ruimte voor spelers om zelf echt iets te ondernemen. “Het is veel meer georganiseerd. We hebben een wedstrijd gespeeld (vrijdag, red.), we hebben getraind en dat kost veel energie”, zo luidt de verklaring van de linksback. Jong-a-Pin meent dat deze opzet dan ook het meest publieksvriendelijk is. “Dit werkt veel beter. Je kan rustig handtekeningen uitdelen.”
Zaterdag 11 september 19.45 uur Abe Lenstra stadion sc Heerenveen - Vitesse
Vrijdag 17 september 20.45 uur De Graafschap - sc Heerenveen.
Dinsdag 21 september 20.45 uur FC Emmen - sc Heerenveen
Vrijdag 1 oktober kleine bingo in de Fryslân Feanplaza. Aanvang 20.00 uur
Vrijdag 15 oktober Klaverjassen in de Fryslân Feanplaza. Aanvang 19.30 uur