 |
Ik kan het gewoon niet laten. Ik moet even kijken! Dus het pijltje van de muis gaat weer richting de blauwe E om even mijn favorieten te bekijken. De site van Feanfan, Twitter , een paar voetbal- en nieuwssites zijn vaste onderdelen van mijn internetrondje. Marktplaats kan hier niet bij ontbreken. Deze internetrommelmarkt is één van de populairste sites van Nederland.
Het is ook wel leuk, om op een goedkope manier aan een bepaald artikel te komen! Waarom nieuw, als je het voor minder centen tweedehands kan kopen. Helaas kom je ook wel eens bedrogen uit. Van die mountainbike doen de versnellingen raar, de spelcomputer hapert en dat type autoradio, past niet in de auto die je voor de deur hebt staan.
De transferperiode in het Nederlandse voetbal lijkt veel op Marktplaats. Overal zijn coaches, bestuurders en clubinvesteerders op zoek naar dat grote talent die ergens op de reservebank wegkwijnt. Of die gevestigde speler met een transfersomclausule in het contract.
Onze club is hier altijd erg bedreven in geweest. Vaak ten goede, maar het ging ook vaak mis. Toch denk ik dat we aan de positieve kant van de weegschaal hangen. Met alle aangekochte spelers hebben we toch mooi voetbal laten zien, zijn we vaak hoog geëindigd en een prijs gewonnen.
SC Heerenveen doet deze winterperiode niet mee aan kopen. Jans, de scouts en Hansma zullen soms wel eens kijken naar bepaalde spelers. Dan stel ik mij voor dat ze bij de voorzitter komen, die de genoemde namen resoluut van de hand wijst. Hebben jullie deze speler echt nodig? Of is het alleen voor de heb? Met alle benen terug op de grond zullen ze dit accepteren. Zo zou het in ieder geval kunnen gaan. Meestal achteraf zie je pas of ze ook echt met hun boerenverstand hebben gehandeld.
Toch is er transferbeweging rondom onze club. Roorda is op proef in Denemarken, Bergsma gaat naar de satelliet Emmen, El Akchaoui hoopt op meer speeltijd in Venlo en Papadopulos heeft clubs uit verschillende hoeken van Europa die naar hem hengelen.
Het grootste transfernieuws gaat over zomeraankoop Dost; die alweer in de belangstelling staat van verschillende clubs. Toch zullen de bestuurders nog een behoorlijk bedrag willen ontvangen. Want bankzitter Dost heeft zeker de potentie om te slagen bij onze club. Deze transfer kan laten zien of SC Heerenveen nog steeds goed kan handelen op de Marktplaats van het voetbal. Bas Dost zou de eerste Heerenveen spits kunnen worden, die niet eens goed hoeft te spelen om winst op te leveren voor de club.
Reageren kan via pwterpstra@hotmail.com of via Twitter: @pwtypt
|