Kopfoto

Cover

****** Welkom op de officiële website van Supportersclub FeanFan ****** Volg het laatste nieuws nu ook via Twitter (@Feanfan_nl) ****** Heeft u een tip voor onze redactie? Tip ons via Twitter (@Feanfan_nl) of stuur ons een e-mail (zie Contact) ******

Zoeken


De play-offs zijn een positief geschenk


  •  Ja, het maakt de competitie spannender
  •  Ja, het geeft de clubs meer om voor te spelen
  •  Ja, behalve voor een enkele club
  •  Nee, deze vorm van competitie is unfair
  •  Nee, het heeft geen meerwaarde
  •  Nee, het maakt niet uit
  •  Geen mening



Nieuws


Henk de Jong: 'Beide ploegen zijn geen eenheid'


Henk de Jong: 'Beide ploegen zijn geen eenheid'

Voor morgenmiddag (14:30 uur) staat FC Groningen-sc Heerenveen op het programma. Normaliter staat de noordelijke derby voor een strijd tussen twee subtoppers, dit seizoen echter niet. Na zeventien competitiewedstrijden staan de Groningers twaalfde met zeventien punten, met hetzelfde puntenaantal staan de Friezen twee plaatsen lager. Hoewel het doorgaan van deze wedstrijd nog onzeker is vanwege de sneeuwval kijkt Feanfan.nl gewoon vooruit met de hulp van Harkemase Boys-trainer Henk de Jong.

Op relatief jonge leeftijd beschikt Henk de Jong over veel ervaring. Ooit was zijn droom om als speler te schitteren bij een betaald voetbal organisatie, maar ondanks een periode bij Drachtster Boys en sc Heerenveen (onder Foppe de Haan) bleef een glansrijke carrière uit. Sterker nog: een knieblessure dwong hem op twintigjarige leeftijd al om te stoppen. Een einde van een fraaie jongensdroom natuurlijk, maar voor De Jong geen reden om zich terug te trekken uit de voetbalwereld. Zijn vizier werd nu gericht op het trainerschap en het oefenmeester 1-diploma werd al snel gehaald.

De Jong begon zijn trainerscarrière bij Drachtster Boys, waar hij diverse jeugdelftallen en later ook het eerste elftal onder zijn hoede kreeg. Via het hoogste elftal van VV Sneek kwam hij opnieuw in het betaald voetbal terecht. Bij Heracles Almelo werd De Jong aangesteld als assistent-trainer, een functie die hij later ook mocht bekleden bij sc Heerenveen. Opnieuw fungeerde hij onder De Haan. Zijn grootste succes was het behalen van de landstitel met Jong sc Heerenveen, dat destijds bestond uit namen als Jos Hooiveld, Mark-Jan Fledderus, Antonio 'Kito' Correia en Georgios Samaras.

Na ook bij FC Groningen als assistent-trainer te hebben gewerkt is De Jong de laatste jaren terug op amateurniveau. Bij Harkemase Boys om precies te zijn. Ook in Harkema is de trainer succesvol, onder zijn leiding won de club vorig seizoen de titel in de Hoofdklasse C. Het volgende doel is om deel te nemen aan de nieuw op te richten Topklasse. De vraag is natuurlijk of Harkemase Boys voldoende middelen heeft om op een dergelijk niveau te acteren. “Ik denk dat wij het gaan halen. We hebben een uitstekende ploeg die niet alleen goed kan voetballen, maar ook zeer fanatiek is”, reageert De Jong aan Feanfan.nl. Nog een stap hogerop is echter een brug te ver, meent de trainer. “Harkemase Boys zal nooit betaald voetbal gaan spelen. Dit is financieel onmogelijk, landelijk zijn we maar een heel klein clubje.”

In Harkema heeft De Jong het erg naar zijn zin en zijn succesvolle werk leverde hem in mei 2009 zelfs de titel 'beste trainer van het amateurvoetbal' op. In de toekomst zou de trainer best nogmaals aan de slag willen bij sc Heerenveen en/of FC Groningen. “Ik zou bij beide clubs wel hoofdtrainer willen zijn. Dit is echter niet mogelijk omdat ik het coach betaald voetbal diploma niet heb. Ik zou ook wel assistent willen zijn, een rol die mij wel aardig ligt.” De trainer van Harkemase Boys heeft wel een idee wat hij zou willen aanpakken als hij nu aan de slag zou gaan bij deze clubs. “Ik vind beide ploegen op dit moment geen eenheid, dit is waar ik zelf wel vrij aardig in ben, een team smeden. Bovendien houd ik van fanatiek en met beleving trainen.”

Als voormalig assistent-trainer van beide clubs kent De Jong zowel Ron Jans als Jan de Jonge goed. “Ik vind beide trainers wel iets op elkaar lijken: fanatiek, bevlogen, liefde voor het voetbal. Ze zijn alle twee wel geschikt om bij beide clubs trainer te zijn.” De Jong heeft wel een idee hoe de noordelijke derby zich zondagmiddag zal gaan afspelen. “Ik denk dat Groningen in de thuiswedstrijd een overwicht zal hebben, dit zegt echter niets over de uitslag. Ik kan mij herinneren toen ik nog assistent bij Groningen was dat wij heel goed speelden in Heerenveen, maar met 4-2 verloren. Speelde geloof ik ene Alves mee. Heerenveen wil nog wel eens in de laatste  minuten stiekem winnen. Ik denk door de spanning een moeizame wedstrijd die met één doelpunt verschil wordt gewonnen. Het kan beide kanten op.”

Feanfan.nl wil Henk de Jong bedanken voor de medewerking aan dit interview!
Foto: Regiosportaktueel.nl


FeanFan.nl
Agenda 



 

 

Volgende thuiswedstrijd

Geen




 

 

Volgende uitwedstrijd

Geen


 

 

Bingo

Volgend seizoen zijn er weer bingo avonden. 

 


 

 

Klaverjassen

De volgende klaverjasavond is op 27 april 2012 in het Abe Lenstra Stadion.
 

 

 

 


 

Deze website is gerealiseerd door Impressed webdesign en werkt met Slimbeheer 5