Heerenveen heeft nog altijd geen wedstrijd gewonnen in 2021. Op bezoek bij VVV-Venlo werd er met 1-1 gelijkgespeeld. Het gelijke spel betekent tevens de tiende wedstrijd op rij die Heerenveen niet winnend heeft weten af te sluiten. De laatste keer dat dit gebeurde was in 2002.
Trainer Johnny Jansen keerde bij Heerenveen terug op de bank, na de afgelopen twee wedstrijden gemist te hebben door een coronabesmetting. Sherel Floranus keerde terug in de basis, ten koste van Hamdi Akujobi. Daarnaast keerde ook Siem de Jong terug in de basis, hetgeen betekende dat Rodney Kongolo op de bank moest plaatsnemen. Het eerste halfuur van de wedstrijd gebeurde er weinig. Het baltempo lag laag en beide ploegen kwamen nauwelijks tot uitgespeelde kansen. In de laatste minuten van het eerste bedrijf wist sc Heerenveen toch nog gevaarlijk te worden. Nadat Arjen van der Heide eerder een schot gepareerd zag worden door VVV-goalie Thorsten Kirschbaum, stuitte ook Henk Veerman op de Duitse doelman in Venlose dienst. De goalgetter van Heerenveen werd goed vrijgespeeld door Tibor Halilovic, maar kreeg het leer niet langs de doelman.
Heerenveen kwam sterk uit de rust, wat al gauw resulteerde in een kans voor Henk Veerman. De spits veroverde de bal van VVV-verdediger Kristopher Da Graca en stormde af op de doelman. Na het uitkappen van zijn tegenstander, lukte het hem niet om zijn schot op doel gevuurd te krijgen. Na nog een mogelijkheid voor Joey Veerman, werd VVV voor het eerst zeer gevaarlijk. Floranus wilde een voorzet wegwerken, maar raakte de bal verkeerd. Via de lat ketste de bal over de goal en Heerenveen kwam met de schrik vrij.
Na een kleine 80 minuten gespeeld te hebben, kwam VVV op voorsprong. Linksbuiten Joshua John dribbelde met de bal naar binnen en haalde hard uit vanaf de rand van het zestienmetergebied. De bal plofte via de lat op schitterende wijze binnen. Na de goal brachten de Limburgers enkele nieuwe verdedigers in het veld, om de voorsprong te behouden. Dit mocht echter niet baten, want Heerenveen wist in de laatste minuut van de officiële speeltijd op gelijke hoogte te komen. Na goed voorbereidend werk van De Jong, schoot invaller Benjamin Nygren de bal op prachtige wijze vanaf de rechterkant van het strafschopgebied in de verre kruising; 1-1. De Friezen plaatsten vervolgens nog een slotoffensief, maar de winnende goal viel niet meer.