Hoe is het nu met... Luciano Narsingh

Geplaatst op 21-01-2021

Hij kwam voor verschillende clubs uit zoals PSV, Swansea City en ons eigen Heerenveen. Momenteel speelt de rappe buitenspeler bij Feyenoord. Daarnaast speelde Narsingh al op jonge leeftijd voor Oranje. De dertigjarige aanvaller maakte echter zijn eredivisiedebuut bij onze club. Nu, meer dan tien jaar na zijn debuut vroegen wij hem hoe het met hem gaat.

Jeugd

De voetballer werd in Amsterdam geboren en door verschillende clubs gescout, zoals Ajax en AZ. Hier wist hij echter niet te slagen. In 2006 werd hij gescout door Heerenveen en verhuisde hij ook naar It Fryske Haagje. “Dit was voor mij erg wennen, ik kwam natuurlijk uit een grote stad en Heerenveen is toch wel echt een dorp. De rust werkte echter goed voor mijn focus op voetbal.” 

Hij kreeg een basisplaats in het elftal van trainer Ron Jans. In totaal kwam Narsingh 62 wedstrijden in de Eredivisie uit voor de Friezen. Zijn succes heeft hij bij Heerenveen aan meerdere mensen te danken. Zonder anderen te kort te doen, pikt hij er op verzoek twee mannen uit. “In de jeugd ben ik goed begeleidt door bijvoorbeeld Johnny Jansen en Jeffrey Talan. Zij waren veel bezig met mij als jonge jongen. Ik kon soms behoorlijk lastig en vervelend zijn.” De manier waarop ze met de buitenspeler omgingen heeft hem veel gebracht. “Zij lieten mij inzien dat ik kwaliteit had, als ik niet luisterde ging dit ten koste van mezelf. Hierdoor bleven ze mij voortdurend prikkelen en daardoor ben ik ver gekomen.”

Coronatijd

Dat de huidige coronasituatie het één en ander teweegbrengt is overduidelijk. De voetballerij in de Eredivisie kan gelukkig doorgaan en met Narsingh gaat het goed. “Ik denk aan de kleine dingen, zoals het feit dat ik een dak boven mijn hoofd heb en elke dag kan eten”, aldus de rappe aanvaller die tevens aangaf extra voorzichtig te zijn en de maatregelen uiterst serieus te nemen.

Verschillen

Dat Heerenveen en Feyenoord van elkaar verschillen is natuurlijk overduidelijk. “Feyenoord is natuurlijk ten opzichte van Heerenveen een topclub, met alle respect. Hier moeten we winnen, bij Heerenveen mag je nog wel eens een wedstrijd verliezen”, verduidelijkt de aanvaller zich. Daarentegen heeft de buitenspeler, die ook als spits uit de voeten kan, het enorm naar zijn zin gehad bij sc Heerenveen.

Herinneringen

“Ik herinner mij Heerenveen als een warme, fijne club. Toen ik bij Heerenveen speelde hebben we Europees voetbal gespeeld. Daarnaast is het in feite de club waar ik groot geworden ben.” Narsingh speelde van 2006 tot 2012 voor de Friezen. Daarbij maakte hij in het seizoen 2011-2012 de meeste assists van alle spelers in de eredivisie dat jaar, namelijk twintig keer. Samen met Bas Dost en Oussama Assaidi vormde hij de levensgevaarlijke voorhoede van onze club. “Het Friese volkslied voorafgaand aan de wedstrijd en de mensen van Heerenveen is iets wat mij enorm is bijgebleven.”  

In totaal is de voetballer negentien keer uitgekomen voor het Nederlands elftal, waarvan zeven basisplaatsen. “Het was fantastisch om voor Nederland uit te mogen komen. Al op jonge leeftijd maakte ik een EK mee en kwalificaties. Het was echt een droom voor mij die uitkwam.”

Wij vroegen of Narsingh voor de Heerenveen-supporters een boodschap had: “Bedankt supporters, ik ben jullie steun niet vergeten.”

Toekomst

Het contract van de aanvaller loopt dit seizoen af bij Feyenoord. Op de vraag of er al zaken lopen antwoordde hij: “Op dit moment niet, ik moet kijken wat ik wil, wat Feyenoord wil en wat er mogelijk is in deze coronatijd. Daarnaast kijk ik wat er op mijn pad komt.”  Op het moment van het interview, was het gerucht van Twente nog niet bekend, dus of Narsingh daadwerkelijk de overstap naar FC Twente maakt, moet nog blijken. Wij willen hem in ieder geval bedanken voor dit mooie interview en zijn terugblik over zijn tijd bij Heerenveen. Daarnaast wensen wij hem veel succes voor de toekomst!

Voor de volgende editie van ‘Hoe is het nu met’ blikken wij samen met Alfred Finnbogason terug op zijn tijd bij sc Heerenveen.

Heb jij nu ook een speler op het oog? Wie weet blikken wij binnenkort met hem terug! Laat het ons weten door ons een berichtje te sturen via onze website of één van onze social-mediakanalen (@feanfansv).

 • 1

  AFC Ajax

  22

  9

 • 2

  PSV

  21

  9

 • 3

  FC Utrecht

  17

  9

 • 4

  Willem II

  17

  9

 • 5

  Feyenoord

  16

  8

 • 6

  SBV Vitesse

  16

  9

 • 7

  FC Twente

  15

  9

 • 8

  SC Heerenveen

  13

  9

 • 9

  AZ

  12

  8

 • 10

  SC Cambuur-Leeuwarden

  12

  9

 • 11

  NEC

  11

  9

 • 12

  Heracles Almelo

  10

  8

 • 13

  Go Ahead Eagles

  10

  9

 • 14

  Fortuna Sittard

  8

  8

 • 15

  RKC Waalwijk

  7

  9

 • 16

  FC Groningen

  7

  9

 • 17

  Sparta Rotterdam

  7

  9

 • 18

  PEC Zwolle

  1

  9

Donderdag, 2 december

 • 18:45

  AZ - Fortuna Sittard

Woensdag, 1 december

 • 20:00

  Feyenoord - Heracles Almelo

Vrijdag, 22 oktober

 • 20:00

  Willem II - Fortuna Sittard

Zaterdag, 23 oktober

 • 18:45

  FC Utrecht - SC Heerenveen

 • 20:00

  PEC Zwolle - Heracles Almelo

 • 21:00

  RKC Waalwijk - Sparta Rotterdam

Zondag, 24 oktober

 • 12:15

  FC Twente - NEC

 • 14:30

  SBV Vitesse - Go Ahead Eagles

 • 14:30

  SC Cambuur-Leeuwarden - Feyenoord