Veerman maakt overstap naar Sankt Pauli

Geplaatst op 09-08-2018

Henk Veerman is niet meer te bewonderen in het Friese Pompeblêdenshirt. De aanvaller heeft sc Heerenveen namelijk officieel ingeruild voor het Duitse FC St. Pauli. De 27-jarige aanvaller zette vandaag zijn handtekening onder een conract waardoor hij drie jaar verbonden is aan de club uit Hamburg. 

Veerman kwam in 2015 over van FC Volendam en de aanvaller kreeg in het Abe Lenstra Stadion een echte cultstatus. Het 'Alle ballen op Henkie' klonk iedere wedstrijd door het stadion en achter de kreet zat wel een idee: elke keer als de doelpuntenmaker in het veld kwam, meestal als invaller, gebeurde er iets binnen het team. De spits scoorde 17 doelpunten voor sc Heerenveen en had daar 95 wedstrijden voor nodig. Deze wedstrijden kwam hij dus meestal als invaller binnen de lijnen.

De aanvaller baalde van zijn vele invalbeurten en wilde meer speeltijd krijgen. De Friese club kon dit niet bieden, maar voor de cultheld was genoeg interesse. ''Iedereen weet dat Henk door meerdere clubs werd begeerd. Uiteindelijk zijn we met FC St. Pauli tot overeenstemming gekomen. Wij willen Henk bedanken voor zijn inzet en wensen hem veel succes bij deze mooie cultclub in Duitsland en in zijn verdere carrière'', aldus Gerry Hamstra op de officiële website van de club. 

Sankt Pauli speelt op het tweede niveau in Duitsland, maar dat maakt Veerman niet uit. Hij zegt op de website van de Duitse club dat hij vooral heel blij is met zijn nieuwe club. "St. Pauli is een grote en bekende club met uitstekende fans. Ik hoop dat ik mijn bijdrage kan leveren om ons teamdoel te bereiken en het beter te doen dan vorig seizoen. " Niet alleen Veerman is blij met de transfer, want ook sportdirecteur Uwe Stöver is blij met de aanwinst. "We zijn heel blij dat we een spits hebben gekocht die een profiel heeft dat we nog niet in onze ploeg hebben. Hij zal ons verrijken met zijn profiel en zijn kwaliteit.''

Veerman wilde veel speeltijd en bij de Duitse ploeg kan hij dat krijgen. Trainer Markus Kauczinksi ziet voor de aanvaller een belangrijke rol weggelegd. "Henk is een zeer fysiek sterke spits van zijn 2,01 meter, die ons tactische en speelse kansen biedt. Ondanks zijn grootte is Henk een technisch zeer ervaren speler die ons zowel aanvallend als verdedigend helpt door zijn kopkwaliteiten. Bovendien is hij een speler die altijd wil winnen en zijn mentaliteit aanpast aan St. Pauli. "

Hoewel Veerman blij is met de transfer, zullen veel supporters balen dat de aanvaller vertrekt uit het Abe Lenstra Stadion. Hoewel de spits bij trainers niet onomsreden was, was hij dit bij de fans wel. Het 'Alle ballen op Henkie', zal niet meer in het stadion te horen zijn. Daar klinkt nu alleen nog maar: 'Henkie Bedankt!'

 • 1

  AFC Ajax

  22

  9

 • 2

  PSV

  21

  9

 • 3

  FC Utrecht

  17

  9

 • 4

  Willem II

  17

  9

 • 5

  Feyenoord

  16

  8

 • 6

  SBV Vitesse

  16

  9

 • 7

  FC Twente

  15

  9

 • 8

  SC Heerenveen

  13

  9

 • 9

  AZ

  12

  8

 • 10

  SC Cambuur-Leeuwarden

  12

  9

 • 11

  NEC

  11

  9

 • 12

  Heracles Almelo

  10

  8

 • 13

  Go Ahead Eagles

  10

  9

 • 14

  Fortuna Sittard

  8

  8

 • 15

  RKC Waalwijk

  7

  9

 • 16

  FC Groningen

  7

  9

 • 17

  Sparta Rotterdam

  7

  9

 • 18

  PEC Zwolle

  1

  9

Donderdag, 2 december

 • 18:45

  AZ - Fortuna Sittard

Woensdag, 1 december

 • 20:00

  Feyenoord - Heracles Almelo

Vrijdag, 22 oktober

 • 20:00

  Willem II - Fortuna Sittard

Zaterdag, 23 oktober

 • 18:45

  FC Utrecht - SC Heerenveen

 • 20:00

  PEC Zwolle - Heracles Almelo

 • 21:00

  RKC Waalwijk - Sparta Rotterdam

Zondag, 24 oktober

 • 12:15

  FC Twente - NEC

 • 14:30

  SBV Vitesse - Go Ahead Eagles

 • 14:30

  SC Cambuur-Leeuwarden - Feyenoord